Üye Takip Sistemleri

Spor Salonu Üye Takip Sistemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte işlerin hafiflemesinden dolayı insanlar hareketsiz kalmakta, yada sağlık sorunları nedeni ile spor yapma ihtiyacı duymaktadırlar. Bu ihtiyaçları karşılamak için günümüzde hemen hemen her mahallede bir yada iki tane spor salonu bulunmaktadır. Spor salonları genelde üyelik sistemi ile çalışmakta gelen insanları aylık, üç aylık, altı aylık, yıllık gibi periyotlarda üye yapmaktadırlar. Spor salonlarının büyük kısmı artık havuz, sauna, buhar odaları gibi hizmetlerde vermektedir. Gelen üyelerin spor yapmalarına bir engel olup olmadığı yada bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadıklarını tespit etmek amacı ile sağlık raporları alınmakdatır

Üye takip sistemleri kullanılmayan yerlerde üye olan kişilerin yerine başka kimseler gelerek bu kontrol mekanizmasını bozmaktadır. İşte tüm bu sebeblerden dolayı spor salonu üye takip sistemlerini kurdurmakta ve kullanmaktadır.

Yemekhane Takip Sistemleri

Yemek hizmetini dışarıdan profesyonel başka bir firmadan alan işletmelerde yemekhane takip sistemleri büyük önem taşımaktadır. Hem ay sonu faturalandırma yaparken büyük anlaşmazlıklar yaşanmakta iki firmanın yapmış oldukları sayımlar birbirini tutmamaktadır. Bazı elemanları yemek haklarını herhangi bir kısıtlama olmamasından dolayı iki kere kullanmakta, diğer elemanların yemek haklarını kullanmaktadır. Yemekhane takip sistemleri ile günlük yemek alımlarında saat bazında sınırlama yapılarak hem bu hak kayıplarının önüne geçilir, hemde daha sonra istenildiği takdirde günlük, haftalık, aylık bazda raporlar alınarak sağlıklı karşılaştırmalar yapılabilmektedir.

Dershane Takip Sistemleri

Dershanelerde ada okullarda öğrencilerin saat kaçta geldiklerini gösteren sistemlerdir. Alınacak öğrenci takip programı ile velilere otomatik olarak mesaj yada mail atabilir, öğrencilerin geç kalmaları ve devamsızlıkları anında velilere bildirilebilir.

Site Takip Sistemleri

Günümüzde insanlar güvenli yapılarda oturmak istemesinden dolayı siteleri tercih etmektedirler. Bu yaşam alanlarında genelde güvenlik görevlisi olmakta bu yerlere giriş çıkışta kontroller yapılmaktadır. Fakat insan kontrolünde olan her şeyde hatalar olduğu gibi sitelerde de bu hatalar ile karşılaşılmakta, ve site sakinleri maddi, manevi zararlarla karşılaşmaktadır. Site Takip Sistemleri bu hataları en aza indirerek bir oto kontrol sistemi yaratmaktadır. Siteye giren araçlar otomatik geçiş sistemleri ile ziyaretçiler ise ziyarteçi takip sistemleri ile kontrol altına alınmakta, site sakinleri bu geçişleri direk olarak yapmaktadırlar.